UUDISED

Raplamaa XIV lastekooride festival

Alates 2000. aasta kevadest veavad koorijuhid Thea Paluoja ning Urve Uusberg Raplamaa lastekooride festivali, millest võtavad osa kõik Raplamaa lastekoorid ligi 200 lapsega. Tänavu toimus festival 12. aprillil, 2024, Rapla Kultuurikeskuses. Festival toimub iga kahe aasta tagant ja korraldajaks alati erinev maakonna lastekoor. Seekord oli järg Kohila Mõisakooli käes.

Osalesid üheksa Raplamaa lastekoori: Kehtna valla lastekoor „Kraaks“ (juhendajad Ea Hark ja Lea Karjane), Kohila Gümnaasiumi lastekoor (juhendajad Aime Mäesalu, Merve Aug), Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi lastekoor (juhendaja Monica Bock), Märjamaa lastekoor (juhendaja Kulla Aavik), Järvakandi Kooli lastekoor (juhendaja Eha Sepp), Rapla Laulustuudio lastekoor (juhendaja Thea Paluoja), Kohila Mõisakooli lastekoor (juhendajad Merle Liblik ja Margit Kolk), Riinimanda lastekoor (juhendajad Urve Uusberg ja Elo Vimm), Valgu Põhikooli lastekoor (juhendaja Kadri Jüriado).

Ürituse eesmärk oli Raplamaa laulu- ja tantsupeoks harjutamine ning koorimuusika traditsioonide hoidmine ja väärtustamine.

Üritus algas festivali nimilaulu Heli Kendra „Laul Sõprusest“, mis on kõlanud kõikidel festivalidel.

"Teeme valikuid vastavalt oma väärtustele. Koorilaulu valinud õpilane on astunud väikese sammu vaimsuse suunas". Lastekooride festivali üks asutajatest, Urve Uusberg, lausus avakõnes sellised sõnad.

Päeva esimeses pooles oli 3 põnevat töötuba: hääleseade, rütmika ja teater, mida juhendasid VHK teatriharu õpilased. Päeva teine pool kulus Raplamaa laulupeo repertuaari õppimisele. Avalikul kontserdil said kõik koorid ka eraldi üles astuda. Päeva lõpetas üllatuskülaline: muusik, antropoloog ja muinasjutuvestja Polina Tšerkassova. Oli tore nutivaba päev!

Fotod: Taimo Tammik

Kehtna Vallavalitsus