UUDISED

Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatud õppeülesannete konkursi seminar 13. oktoobril Märjamaa Rahvamajas ja auhinnareis Hispaaniasse Barcelonasse.

Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatud õppeülesannete konkursi seminar 13. oktoobril Märjamaa Rahvamajas ja auhinnareis Hispaaniasse Barcelonasse.

Kehtna Kunstide koolist osalesid õpetajad Keiu Kuresaar ja Liisimari Randjärv. Seminaril tehti kokkuvõte õpiülesannete konkursi „VALGUSES ON KOOD“ parimatest töödest ja õnnitleti võitjaid. Žürii kommentaare jagas Aapo Pukk. Konkursile olid oodatud õppeülesanded, mille keskmes on värv kui sotsiaalne suhtlusvahend, uurimus (füüsikaline, keemiline, psühholoogiline, ajalooline jne. Konkursile esitasid 27 õpetajat 41 ülesannet. Žürii, koosseisus Aapo Pukk, Anu kalm, Kristi Kongi ja Vano Allsalu vaagis töid põhjalikult. Meie koolist esitatud tööd: "Helide värvi kaardistamine" Liisimari Randjärv ja "Teeme ise värve" Keiu Kuresaar. Tulemused: Palju palju õnne meie kooli õpetaja Keiu Kuresaar! 1. koht - grand prix! „Teeme ise värve!“ Ülekaalukalt parim töö. Hea ülesanne, ilus ja huvitav, tegema ahvatlev. Ootamatu vaatenurk teemale on väga hästi ja inspireerivalt lahendatud. Selge ja lihtne selgitus, töö käik on kena vaadata. Esitatud tulemused on suurepärased, lõiming teiste õppeainetega veenev. Ülesannet võib kohandada õpilaste III kooliastme loovtööks/uurimustööks. Žüriiliikme kommentaar: „Ilus ja huvitav nagu elu ise“. 2.koht Kristel Pajos Pärnu Kunstidekool 3.koht Margit Mald Haapsalu Kunstikool Seminarilt said meie kunstiõpetajad palju uusi ideid, mida kunstitunnis õpilastega katsetada. Konkursi korraldasid:

Anne Aaspõllu, Märjamaa Muusika- ja Kunstikool Keiu Kuresaar, Kehtna Kunstide Kool Avely Jaave, Kohila Kunstide Kool Kaili-Angela Konno, Kose Huvikool

Konkursil osalenud õpetajad Liisimari Randjärv ja Keiu Kuresaar osalesid auhinnareisil Hispaanias Barcelonas koos teiste kunstiõpetajaga, et tutvuda sealsete kunstimuuseumite ja kunstikooli ja vaatamisväärsustega.

Külastati Museu Nacional d`Art de Catalunya ja Museu Etnologic i de Cultures del Mon

Keiu Kuresaar: „Väga sisukad näitused! Võrratult head näitused! Küll on ikka lust, kui töö ja kirg ühtivad!“

Inspiratsiooni ja põnevaid ülesandeid igasse tundi!

Kehtna Vallavalitsus
Eesti Muusikakoolde Liit
Eesti Kunstikoolide Liit
Kehtna Kunstide Kool Facebookis